نشست مشترک مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی با رئیس و اعضای اتاق بازرگانی جمهوری خلق چین

هیاتی بلندپایه متشکل از رئیس و اعضای اتاق بازرگانی جمهوری خلق چین عصر روز دوشنبه مورخ 1395/10/27 با جمعی از مدیران دولتی و بخش خصوصی استان دیدار و از نزدیک با توانمندی های متقابل آشنا شدند. این نشست با حضور استاندار، نمایندگان مجلس و اعضای مرکز خدمات سرمایه گذاری استان در محل استانداری برگزار گردید.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی، حسن میرزاخانی نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری ضمن معرفی سرمایه گذاری های خارجی صورت گرفته و فعال در استان، فرصت های سرمایه گذاری موجود در بخش های مختلف و قابلیت های جذب سرمایه گذاری خارجی در استان مرکزی را برای حاضرین در نشست مطرح نمود.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی در این نشست مزیت های اقتصادی استان را برشمرد و افزود: استان مرکزی دارای بیش از دو هزار و 700 واحد تولیدی فعال است که عنوان پایتخت صنعتی کشور را به خود اخصاص داده است، به لحاظ وجود صنایع راهبردی در رتبه دوم و به لحاظ توسعه یافتگی صنعت، استان چهارم کشور به شمار می رود.
حسن میرزاخانی افزود: استان مرکزی دارای 35 شهرک صنعتی، ناحیه و قطب است که در کلیه شهرستانهای استان فعالیت دارند.
وی گفت: استان مرکزی به لحاظ توسعه یافتگی شبکه انرژی از استان های پیشتاز محسوب می شود و دارای 112 معدن فعال و بیش از هزار و 600 کیلومتر راه اصلی و فرعی است .
میرزاخانی تصریح کرد: استان مرکزی با بیش از 60 کشور دنیا مبادلات صادراتی دارد و در حال حاضر 40 پروژه سرمایه گذاری در استان مرکزی توسط سرمایه گذاران خارجی در حال انجام است که 20 مورد توسط کشورهای آسیایی 17 مورد توسط اروپاییان و سه مورد توسط ایرانیان مقیم خارج انجام می شود.
نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری افزود: فرصت های سرمایه گذاری در حال اجرا بالغ بر 125 هزار میلیارد ریال معادل سه میلیارد و 219 میلیون دلار است.
استان مرکزی با دو هزار 800 واحد صنعتی به عنوان یکی از چهار قطب صنعتی کشور به شمار می رود.