سرمایه گذاری ۷ میلیون دلاری دانمارک در زمینه تولید غذای شیلات در استان مرکزی

نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی از سرمایه گذاری هفت میلیون دلاری دانمارک در زمینه تولید غذای شیلات در این استان خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی ودارایی استان مرکزی، حسن میرزاخانی نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی گفت: عصر روز چهارشنبه ۱۸ اسفند نشستی با حضور سرمایه گذار دانمارکی و شریک ایرانی در محل دفتر کار نایب رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان تشکیل شد.
میرزاخانی در این جلسه ضمن تشریح مزیتهای قانونی و زیرساختی استان برای جذب سرمایه گذاران خارجی، اظهار کرد: استان مرکزی آمادگی جذب سرمایه گذاری های خارجی را دارد و حمایت های لازم در این زمینه را انجام می دهد.
وی ادامه داد: در این دیدار توافق اولیه برای اجرای طرح تولید غذای شیلات در استان مرکزی با سرمایه گذاری دانمارک به میزان ۷ میلیون دلاری در مناطق کمتر توسعه یافته استان به عمل آمد.
نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۹ شرکت سرمایه گذاری خارجی برای فعالیت در این استان از اداره کل اقتصادی و دارایی مجوز فعالیت گرفتند.
میرزاخانی به طرح های سرمایه گذاری خارجی انجام شده  امسال در استان مرکزی اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال باتوجه به رفع برخی تحریم های بین المللی یک شرکت ترکیه ای در زمینه صنعت نساجی، یک ایرانی مقیم انگلستان در زمینه تولید ماشین آلات راهسازی و یک تبعه افغانستان در زمینه تولید انواع کاغذ مجوز سرمایه‌ گذاری خارجی را از وزارت امور اقتصادی و دارایی دریافت کرده اند و با مجموع سرمایه گذاری خارجی ۱۳۰ میلیون دلاری مشغول به فعالیت هستند.
بیش از ۳ هزار واحد صنعتی در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند.