دویست و پانزدهمین جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی ایران با چهار مصوبه برای استان مرکزی برگزار شد

جلسه هیئت سرمایه‌گذاری خارجی که با حضور اعضا و به ریاست دکتر خزاعی معاون وزیر و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران در محل آن سازمان برگزار گردید، به تقاضاهای سرمایه‌گذاران خارجی واصله به دبیرخانه هیئت رسیدگی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی بر این اساس یک طرح صنعتی برای تولید و صادرات رادیاتورهای لوکس گرمایش منازل در شهرک صنعتی ایبک آباد با سرمایه‌گذاری مشارکتی کشور ترکیه توسط اعضای جلسه بررسی و تصویب گردید. میرزاخانی نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان با اشاره به اینکه شرکت سرمایه‌پذیر از صنایع خوشنام و موفق استان مرکزی است اظهار داشتند با ورود سرمایه و انتقال تجربه و فناوری طرف ترک، محصولات این شرکت ارتقای کیفی داشته و به بازارهای کشورهای آلمان و ایتالیا صادر خواهند شد.
 در این جلسه همچنین افزایش سرمایه یک شرکت فعال در صنایع شیمیایی به میزان 15 میلیون یورو به تصویب هیئت رسید. در حال حاضر شرکت سرمایه‌پذیر با  سرمایه گذاری بالغ بر 51 میلیون دلاری کشور سوئیس در شهر صنعتی کاوه در زمینه تولید کربنات کلسیم و پودر تالک فعال می باشد که با دریافت تسهیلات کم بهره خارجی به دنبال توسعه صنعت خود می‌باشد.
این مبلغ به صورت نقدی از طریق سیستم بانکی به شرکت سرمایه‌پذیر طی سال جاری انتقال خواهد یافت. همچنین موضوع نقل و انتقال سهام یک شرکت متعلق به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس که در شهر صنعتی کاوه در صنایع غذایی و بسته‌بندی فعال می باشد تصویب گردید.
در پایان اعضای هیئت با انتقال سود سال 1395 شرکت آلمانی فعال در صنعت شوینده‌های خانگی مستقر در شهر صنعتی کاوه موافقت نمودند.