فراهم شدن مقدمات سرمایه گذاری 10 سرمایه گذار خارجی برای ایجاد نیروگاه خورشیدی در استان مرکزی

نایب‌رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان مرکزی گفت : 10سرمایه گذار خارجی برای ایجاد نیروگاه خورشیدی در این استان اعلام آمادگی کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی به نقل از خبرگزاری ایرنا ؛حسن میرزاخانی درنشست مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی با موضوع ایجاد نیروگاه سیکلگازی با توان تولیدی سه هزار مگاوات در خمین افزود: پرونده پنج سرمایه گذار ایجاد نیروگاه خورشیدی آماده شده است که زمین مورد نیاز این نیروگاه ها با اخذ مجوز از کارگروه امور زیر بنایی و تصویب در کمیسیون ماده 32 در اختیار آنان قرار می گیرد.
وی ادامه داد: امید است تا پایان سال جاری ایجاد این نیروگاه ها در استان مرکزی نهایی و مجوز سرمایه گذاری خارجی برای آنها اخذ گردد.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی از ارزیابی تقاضای سرمایه گذاری شرکت انگلیسی برای ایجاد نیروگاه سیکل گازی با توان تولید سه هزار مگاوات در شهرستان خمین خبرداد و گفت: با توجه به اینکه تامین برق مورد نیاز این نیروگاه در اختیارات شرکت برق منطقه ای باختر قرار ندارد، این مهم از طریق شرکت توانیر انجام شود.
میرزاخانی افزود: همچنین مقرر شد با هماهنگی منابع طبیعی و امور اراضی استان مرکزی سه نقطه نزدیک به خطوط گاز شناسایی و به سرمایه گذار معرفی شود.
وی ادامه داد: از طرف شرکت آب منطقه ای و گاز استان مرکزی اعلام شد در صورت عقد قرار داد گاز و آب مورد نیاز این نیروگاه توسط این شرکت ها تامین و در اختیار سرمایه گذار قرار گیرد.
نایب‌رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان مرکزی گفت: مرکز خدمات سرمایه گذاری این استان برای تسهیل در انجام خدمات سرمایه گذاری پنجره واحد حقیقی را در استان ایجاد کرده است تا سرمایه گذاران بتوانند با مراجعه به این مرکز به صورت مستقیم و در کوتاهترین زمان خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.
میرزاخانی از شناسایی 52 فرصت سرمایه گذاری در استان مرکزی خبرداد و گفت: از بهمن ماه سال گذشته تلاش شده است که فرصت های جدید سرمایه گذاری در استان شناسایی شود و در قالب کتاب با زبان های فارسی و انگلیسی  در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد.
استان مرکزی با استقرار 2 هزار 800 واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ به عنوان قطب چهارم صنعت دومین کانون صنایع مادر تخصصی کشور است.
بیش از هفت هزار و 300 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید پارسال به یک هزار 83 واحد تولیدی کوچک و متوسط پرداخت شده است که این مهم نقش موثری در افزایش تولید و ایجاد اشتغال جدید در استان مرکزی داشته است.