برگزاری هجدهمین جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و با حضور سرمایه گذاران جدید استان

به‌گزارش روابط‌عمومي اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی ؛ هجدهمین جلسه سالجاری مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی با هدف بررسی و رفع موانع و مشکلات سرمایه گذاران داخلی و خارجی و توسعه تولید در استان به ریاست مهندس فرخی معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی و با حضور میرزاخانی نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی عضو مرکز، صبح روز دوشنبه نوزدهم آذر در محل سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان برگزار شد.

در این نشست ابتدا میرزاخانی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان هدف از برگزاری جلسه را اتخاذ تصمیم درخصوص رفع موانع موجود بر سر راه سرمایه گذاران با استفاده از پتانسیل موجود در دستگاههای اجرایی استان عنوان نمود. وی افزود در این جلسه تقاضای تعداد چهار سرمایه گذار مستقیم داخلی و خارجی در بخش‌های صنایع غذایی، نیروگاهی، تجهیزات برق خورشیدی، یک واحد پالایشگاه خصوصی دانش بنیان و نیز پیشنهاد تأمین مالی خارجی یکی از هلدینگهای بزرگ مالی کشور رسیدگی شد. میرزاخانی افزود درصورت ایجاد این طرح ها بالغ بر یک هزار مورد فرصت اشتغال پایدار برای استان ایجاد خواهد شد. همچنین محل اجرای دو طرح در شهرستان کمتر برخوردار خمین، یک طرح شازند و یک طرح هم در شهرستان زرندیه است که به توسعه مناطق کمک شایانی خواهد نمود.

در ادامه مدیران و نمایندگان طرح‌های سرمایه‌گذاری شرکت کننده در جلسه هر یک به تشریح طرح ها و موانع اجرایی شدن آنها پرداختند که مسائل عمدتاً حول محور مجوزهای زیست محیطی، تأمین برق، تأمین آب، اخذ موافقت اصولی و در برخی موارد اطاله مدت پاسخگویی توسط دستگاههای اجرایی ذیربط بود.

مهندس فرخی معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی استانداری با اشاره به شرایط اقتصادی حساس حاکم بر کشور و ضرورت توجه ویژه به ایجاد اشتغال پایدار اظهار داشتند با توجه به تمایل سرمایه گذاران داخلی و خارجی نسبت به فعالیتهای اقتصادی و بویژه اجرای طرح های صنعتی در استان مرکزی، آمادگی کامل استان را جهت رفع حداکثری چالش‌ها و موانع سرمایه گذاری با استفاده از تمامی ظرفیت دستگاههای اجرایی استان اعلام می نماییم. ایشان یکبار دیگر بر ضرورت همکاری دستگاههای اجرایی استان در مسیر رفع مشکلات سرمایه گذاران حاضر در جلسه تأکید و خواستار انجام اقدامات قانونی برای تسریع در روند صدور مجوزهای مورد نیاز سرمایه گذاران در کوتاه ترین زمان ممکن شدند.