جلب یك میلیارد و چهارصد میلیون یورو سرمایه گذاری خارجی جدید به استان مركزی در آذرماه

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی، در دویست و سی و نهمین جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی در آذرماه سال جاری، دو طرح سرمایه گذاری خارجی مربوط به استان مرکزی جمعا به ارزش حدود یک میلیارد و چهارصد میلیون یورو بررسی و به تصویب رسید. 

میرزاخانی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی اظهار داشتند: علیرغم تلاش آمریکا برای توقف جریان ورود سرمایه خارجی به ایران، طرح احداث نیروگاه سیکل ترکیبی به ظرفیت 1800 مگاوات در شهرستان ساوه توسط شرکت­هایی از کشورهای ترکیه و لوکزامبورگ به ارزش 1388 میلیون یورو طی نشست آذرماه در محل وزات امور اقتصادی و دارایی به تصویب رسید. وی افزود: شهرستان ساوه با برخورداری از پتانسیل­های بالای صنعتی و تولیدی یکی از پرظرفیت­ ترین مناطق در جذب سرمایه­ گذاران داخلی و خارجی است و چنانچه بخواهد توسعه بیشتری را در زمینه تولید و صنعت تجربه نماید، می­بایست در صنعت برق به عنوان یکی از زیرساختهای مهم تولید، سرمایه‌های بیشتری را جذب نماید.

میرزاخانی افزود: درحال حاضر بیش از سه هزار مگاوات برق برای توسعه صنعتی شهرستان ساوه نیاز است که در صورت احداث این نیروگاه و هم­زمان توسعه نیروگاه های انرژی تجدید­پذیر می­توانیم شاهد رفع نیاز آن شهرستان باشیم.

وی ادامه داد؛ یک طرح سرمایه ­گذاری خارجی در حوزه دارو و مکمل­ های دارویی توسط یکی از شرکت­های داروسازی کشور اتریش در شهرک صنعتی کاوه، دیگر مصوبه جلسه هیات سرمایه ­گذاری خارجی ایران بوده ­است. این شرکت متقاضی سرمایه­ گذاری در شهرستان ساوه به ارزش حدود نه میلیون یورو جهت تولید انواع داروهای دستگاه گوارشی، گیاهی، قند خون، کلیه و مجاری ادراری می­باشد. با حضور این شرکت اتریشی و راه ­اندازی کارخانه مربوطه از تمام ظرفیت­های تولید در کشور استفاده شده و با ایجاد بازار رقابتی شاهد افزایش کیفیت محصولات دارویی خواهیم بود. همچنین به منظور حمایت از تولیدکنندگان و شرکت­های دارویی داخلی، می­بایست امکانات لازم برای ارتقاع تولیدات و صادرات را فراهم نمود.

در پایان نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه­ گذاری استان مرکزی با بیان این موضوع که در شرایط تحریم‌های بین­المللی کنونی که کشور در زمینه تأمین انرژی و واردات محصولات دارویی با مشکلات عدیده‌ای روبرو است اظهار امیدواری کردند با به ثمر رسیدن این مصوبات، قدم‌های موثری جهت تأمین انرژی و خودکفایی در تأمین داروی مورد نیاز کشور برداشته شود و شاهد رونق تولید و کسب و کار و ایجاد اشتغال در استان باشیم.

دکنندگان و شرکت­های دارویی داخلی، می­بایست امکانات لازم برای ارتقاع تولیدات و صادرات را فراهم نمود.

 

در پایان نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه ­گذاری استان مرکزی با بیان این موضوع که در شرایط تحریم‌های بین ­المللی کنونی که کشور در زمینه تأمین انرژی و واردات محصولات دارویی با مشکلات عدیده‌ای روبرو است اظهار امیدواری کردند با به ثمر رسیدن این مصوبات، قدم‌های موثری جهت تأمین انرژی و خودکفایی در تأمین داروی مورد نیاز کشور برداشته شود و شاهد رونق تولید و کسب و کار و ایجاد اشتغال در استان باشیم.