اعلام آمادگی یکی از نخبگان ایرانی مقیم ایالات متحده آمریکا به منظور همکاری‌های فنی و مشاوره‌ای در زمینه انرژیهای تجدیدپذیر و تکنولوژیهای نوین در استان مرکزی

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی نهمین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان مرکزی در سالجاری با موضوع رسیدگی به تقاضای همکاری‌های فنی و انتقال تکنولوژی‌های نوین صنعت برق توسط یکی از ایرانیان مقیم ایالات متحده آمریکا برگزار گردید.

 

در این نشست متقاضی خارجی با اشاره به اینکه پس از اتمام مقطع دکترای رشته برق و چندین سال سابقه فعالیت در صنایع مربوطه، در حال حاضر با توجه به بسترهای فراهم شده علاقه‌مند به انتقال دانش فنی و تجربه فعالیت شرکت خود به ایران بوده و معتقد است با انرژی و پتانسیل علمی و عملی که در ایران وجود دارد دیگر نیازی به وارد کردن تولیدات خارجی نیست و تنها با بهره‌گیری از دانش فنی و تکنولوژیهای روز دنیا می‌توان به سطح تولیدات قابل رقابت با انواع خارجی، دست پیدا کرد. وی همچنین در موردتولید انرژی الکتریکی از طریق منابعی همچون باد، آب، انرژی‌های خورشیدی و غیره توضیحاتی را ارائه نموده و درخصوص همکاری‌های فنی با شرکت‌های ذیربط در استان مرکزی، اعلام آمادگی نمودند.

در این راستا آقای میرزاخانی با اشاره به اینکه مالکیتهای معنوی از جمله دانش فنی در شمول موارد قابل قبول به عنوان سرمایه‌گذاری خارجی می‌باشد افزودند چنانچه همکاری بین واحدهای صنعت برق استان و این شرکت ایجاد گردد می‌توان طرح را جهت دریافت مجوز سرمایه‌گذاری خارجی به سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران معرفی و امور مربوطه را توسط دبیرخانه مرکز پیگیری نمود.

همچنین دستگاه‌های اجرایی و شرکتهای حاضر در جلسه نیز درخصوص زمینه‌های همکاری مشترک با شرکت آمریکایی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

منبع: روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی