مطابق دستور استاندار و رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی ایجاد شهرک صنعتی اختصاصی سرمایه‌گذاری خارجی در اولویت کاری دستگاه های اجرایی ذیربط قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی در جلسه‌ای که در محل سالن جلسات فرمانداری ویژه شهرستان ساوه برگزار شد برخی دستگاه‌های اجرایی استان جهت ارتقای شهرک صنعتی ساوه به شهرک صنعتی اختصاصی سرمایه‌گذاری خارجی به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

 

در ابتدای این جلسه آقای بهاروند معاون محترم استاندار و فرماندار شهرستان ساوه ضمن خیرمقدم به مدعوین جلسه اظهار داشتند یکی از سیاست‌های تشویقی و حمایتی ویژه‌ای که توسط برخی استانها در زمینه سرمایه‌گذاری خارجی اتخاذ گردیده است، ایجاد شهرک صنعتی اختصاصی سرمایه‌گذاری خارجی می‌باشد. از این‌رو استاندار محترم و رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان مرکزی نیز این ساز و کار حمایتی را برای استان مرکزی در دستور کار دستگاه‌های ذیربط قرار داده‌اند. ایشان با اشاره به اینکه شهرستان ساوه و شهرهای مجاور آن یکی از قطب‌های جذاب سرمایه‌گذاری خصوصاً در بخش صنعت استان می‌باشند افزودند با رفع قریب‌الوقوع تحریم‌های سیاسی و اقتصادی کشور به‌زودی شاهد افزایش تقاضا برای سرمایه‌گذاری در استان خواهیم بود و از هم‌اکنون می‌بایست با نگاه حمایتی و تشویقی نسبت به جذب حداکثری سرمایه‌گذاری خارجی در مسیر توسعه اقتصادی استان اقدام نماییم.

آقای نعمتی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری با اشاره به اینکه استان آذربایجان شرقی بمنظور جذب سرمایه‌گذاران خارجی خصوصاً سرمایه‌گذاران کشور ترکیه از سال 1382 این مرکز را ایجاد نموده‌ افزودند می‌بایست در استان مرکزی نیز موقعیتی ممتاز برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی بوجود آید.

آقای نوری مسئول دبیرخانه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان با اشاره به اینکه در کشورهای در حال توسعه جذب سرمایه‌گذاری خارجی مستلزم ایجاد تسهیلات حمایتی و تشویقی است افزودند ایجاد این شهرک اختصاصی در صورتی به‌عنوان یک سیاست تأثیرگذار در مسیر جذب سرمایه‌گذاری خارجی محسوب می‌گردد که دارای مزیت‌های ویژه از جمله زمین مناسب، تأمین کامل زیرساختها و وجود مزیت‌های دسترسی به بازار و امتیازات ویژه دیگر باشد.

در ادامه جلسه آقای آمره مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان مراتب آمادگی آن شرکت جهت تبدیل شهرک صنعتی شماره 2 ساوه به شهرک صنعتی اختصاصی سرمایه‌گذاری خارجی را اعلام نموده و افزودند تحقق این مهم منوط به همکاری تمام دستگاه‌های ذیربط اعم از شرکتهای دولتی تأمین‌کننده زیرساختهای سرمایه‌گذاری شامل آب، برق، گاز و سایر شرکت‌ها و نهادهای ذیربط می‌باشد.

آقای طاهرنژاد نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان نیز ضمن مؤثر دانستن این اقدام در جذب سرمایه‌گذاری خارجی افزودند می‌بایست بمنظور جلوگیری از حرکت‌های اشتباه در این زمینه از تجربیات استانهایی نظیر آذربایجان شرقی بهره برد.

منبع: روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی