دومين سفر رييس كل سازمان سرمايه گذاري و كمك هاي اقتصادي و فني ايران به استان مركزي در سال 1398

به گزارش روابط عمومی اداره كل امور اقتصادی و دارایی استان مركزی دكتر موسوی معاون وزیر و رئیس كل سازمان سرمایه گذاری و كمك های اقتصادی و فنی ایران در نشست صمیمی سرمایه گذاران خارجی شهرستان ساوه به ریاست مهندس آقازاده استاندار مركزی و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، به گفتگو پرداختند.

ادامه مطلب...

عرضه سهام شركت تولید تجهیزات سنگین – هپكو اراك

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل اموراقتصادی و دارایی استان مرکزی، سازمان خصوصی‌سازی در نظر دارد باستناد سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی و مصوبه هیأت واگذاری و سایر قوانین و مقررات مربوطه سهام شرکت تولید تجهیزات سنگین - هپکو را با شرایط زیر و با رعایت «دستورالعمل اجرایی روش انتخاب مشتریان راهبردی (استراتژیک) و احراز و پایش اهلیت مدیریتی در واگذاری ها»؛ عرضه و واگذار نماید.

ادامه مطلب...

برای جذب سرمایه خارجی توسط بخش خصوصی، آماده نهایت همكاری هستیم

دکتر فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان گلستان اظهار داشت: برای جذب سرمایه خارجی توسط بخش خصوصی، از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد زیرا کشور بیش از هر زمان دیگری به این مهم نیاز دارد.

ادامه مطلب...

جلب یك میلیارد و چهارصد میلیون یورو سرمایه گذاری خارجی جدید به استان مركزی در آذرماه

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی، در دویست و سی و نهمین جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی در آذرماه سال جاری، دو طرح سرمایه گذاری خارجی مربوط به استان مرکزی جمعا به ارزش حدود یک میلیارد و چهارصد میلیون یورو بررسی و به تصویب رسید. 

ادامه مطلب...

برگزاری هفتمین نمایشگاه جذب سرمایه‌گذاری و گسترش مراودات تجاری و اقتصادی ایران در ترکیه

هفتمین نمایشگاه جذب سرمایه‌گذاری و گسترش مراودات تجاری و اقتصادی ایران در ترکیه به دبیری موسسه مشاوران مالی و سرمایه گذاری پارسیان فردا در مورخ 21بهمن ماه 1398 برگزار می‌گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به موسسه مذکور مراجعه گردد.

ادامه مطلب...

طرح سرمایه گذاری در خصوص احداث مجموعه خدماتی، رفاهی، فرهنگی در شهر اراك

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی جلسه ای با حضور نمایندگان یک شرکت هلدینگ در خصوص احداث مجتمع خدماتی، رفاهی و فرهنگی در زمینی به مساحت 15 هکتار با حجم سرمایه گذاری بیش از 1200 میلیارد ریال در شهر اراک برگزار شد.

ادامه مطلب...

دکتر دژپسند در جلسه هم اندیشی اعضای هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان های تابعه تأکید کرد

تنها راه مبارزه اصولی با فساد، شفافیت و ایجاد اتاق شیشه ای، الكترونیكی كردن فرآیند ها و شكل گیری اقتصاد هوشمند است/ تا زمان تحقق كامل اقتصاد هوشمند، حتی یك لحظه نباید در شناسایی فساد و مقابله با بروز علل خارجی آن درنگ كرد

ادامه مطلب...

اظهارات وزیر اقتصاد در مراسم افتتاح سومین دوره آموزش تسهیل گران اقتصادی- اجتماعی بنیاد برکت

از دیدگاه نظری و در عمل، استراتژی توانمند سازی اقتصادی مردم با ایجاد درآمد پایدار، برای رفع محرومیت، بهتر از حمایت های كالایی و نقدی است/ در صورت استفاده بهینه از استعداد ها و ظرفیت های كشاورزی، معدنی، صنعتی، گردشگری و ... كشور، دیگر تحریم موضوعیت ندارد، زیرا با وضع تحریم‌ ها، این كشور های دیگر هستند كه متضرر می شوند/ شواهد نشانگر آن است كه اقتصاد كشور روند رو به بهبودی دارد، به نحوی كه رشد اقتصادی بدون نفت در بهار امسال ۰.۴ درصد بوده است

ادامه مطلب...

اظهارات وزیر اقتصاد در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان فارس

سامانه ای برای ارایه اطلاعات دارایی های منجمد قابل واگذاری بانك ها، مصادف با میلاد پیامبر گرامی اسلام رو‌نمایی می شود/ در هفت ماهه امسال، تعداد ۳۰۰ هزار مودی مالیاتی كه بیشتر بنگاه های كوچك و متوسط بوده اند، با پرداخت بدهی مالیاتی خود، مشمول بخشش مالیاتی شدند/ با تلاش مردم، بخش خصوصی و دولت، تحریم های ظالمانه آمریكا كارگر نبوده و شكست خورده است/ استان فارس توانمندی های ویژه ای برای برداشتن گام های بزرگ در حوزه اقتصاد دارد

ادامه مطلب...